1. Ana Sayfa
 2. Genel
 3. Sınavlar ertelendi mi? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? #Bülten1
Trendlerdeki Yazı

Sınavlar ertelendi mi? Yüz yüze sınavlar ertelendi mi? #Bülten1

sınavlar
1

Güncelleme: Daha önceden yapılmış sınavlar geçerli sayılacak. Bu kararın kapsamı henüz sınava girmemiş öğrencileri ilgilendirecek.

Milii eğitim bakanı ziya selçukun açıklamaları üzerine sınavlar ertelendi mi? yüz yüze sınavlar ertelendi mi? yoksa geçerli olacak mı? sınavlar iptal oldu mu? gibi sorular akıllarda yer edinmeye başladı. Bakanın açıklamasına göre, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ders ve ders içi etkinliklere katılım gibi etkenlerden ilk dönem puanını alacak. Liselerin ise birinci dönem puanı, ikinci dönem tekrar yapılacak olan sınavlarla belirlenecek. Bu yüzden kasım ayında sınav olan liselerin sınavlarının iptal olarak yerine ikinci dönem notlarının geçeceği merak edilen konulardan birisi. Ayrıca liselerin performans notlarından ilk dönem puanı alacağı da iddialar arasında.

sınavlar ertelendi mi? yüz yüze sınavlar ertelendi mi? yoksa geçerli olacak mı? sınavlar iptal oldu mu?
sınavlar ertelendi mi? yüz yüze sınavlar ertelendi mi? yoksa geçerli olacak mı? sınavlar iptal oldu mu?

YÜZ YÜZE SINAVLAR ERTELENDİ Mİ?

İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamaları..

Ziya Selçuk: Okullarımızda yüz yüze sınavlar ertelendi. Karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına ertelendi.. Bakan Selçuk, “İlk-ortaokul öğrencilerinin karne notu ders etkinliği ve katılım puanı üzerinden olacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlardan almış oldukları puanlarla belirleyeceğiz” dedi.

Detaylar: https://www.instagram.com/p/CJNjqjtMJWA/

Üniversite Danışmanı | Geleceğine Uzanan Merdiven

Yorum Yap

Yazar Hakkında

mert_avatar

Lord of unidanismani.com & edulayer.net

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. mert_avatar
  7 gün önce

  Bu eğitim sistemi ne olacak böyle.Çocuklarımıza yazık değil mi? Avrupa ile kıyaslıyorsunuz Türkiyeyi ama Avrupadaki eğitim yok bu ülkede.

 2. mert_avatar

  Gerçekten alınması gereken bir karardı. Umarım ertelenmiş olan yazılılar daha doğru düzgün bir dönemde yapılır. Sırf ertelendiği için hemen yapılmaya falan çalışılmaz umarım.

 3. ozgurjim_avatar
  7 gün önce

  şahsen aşı olayının biraz daha üzerinde durulmasını ve hızlıca aşıyı uygulayıp eğitimi tekrardan başlatmalarını istiyorum ha eğitim sistemi çok iyi olmasa da evden daha kolay öğrenilmiyor

 4. evrimjim_avatar
  7 gün önce

  bence sınavların ertelenmesi gayet güzel oldu çünkü daha aşılama işlemi tam olarak bitmedi ve okul gibi kapalı bir alanda çok rahatça virüs kapılabilir

 5. mert_avatar

  İnsan sağlığı herşeyden daha değerli, bu tür kararlar alınırken tereddüt edilmemeli. Aşılamaya hız verilmeli ve öğrenciler en kısa zamanda sıralarına dönmeli, sınavlar yüzyüze yapılmalı. Zamanlaması doğru bir karar, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir